środa, 9 września 2015

Jak program telewizyjny zainspirował mnie do zmian?

inspiracje, pokój, Dorota was urządzi
 W zeszłym miesiącu miałam zabieg, na który czekałam dwa lata. W związku z tym, że nie wyglądałam później zbyt wyjściowo, spędziłam cały tydzień w zaciszu mojego domu. Tak jest to dość istotna informacja. Zwykle nie oglądam zbyt dużo telewizji, bo jest to tylko marnowanie czasu, ale pewnego dnia w akcie desperacji i znudzenia ciągłym leżeniem i gapieniem się w sufit postanowiłam przejrzeć propozycje różnych kanałów i tak trafiłam na coś co może nie odmieniło mojego życia, ale zainspirowało mnie do zmian.

Last month, I had a surgery on my eye, I've waited for two years. Because of that I didn't look good enought to go out so I spent whole week at home. Yep, this information is quite important. I've never watched television too much, cause in my opinion it's a huge waiste of time, but one day I was trully bored of laying on my bed and staring at room ceiling so I started looking for anything interested in TV programme. Then, I found something what didn't change my life but inspired me to change one thing.

Pewnie jesteście ciekawi jak program "Dorota Was urządzi" zainspirował mnie do zmian? Dawno temu usłyszałam od pewnej osoby, że jeśli ma się porządek wokół siebie, ma się również porządek w życiu. Domyślacie się, że nie wzięłam tego na poważnie i nie zrobiłam nic w kierunku, żeby ten problem rozwiązać. No więc wróćmy do tego o czym chciałam powiedzieć. Sam program dotyczy aranżacji wnętrz, a pomysły w nim zawarte spodobały mi się tak bardzo, że postanowiłam oglądnąć cały 12 odcinkowy sezon w internecie. W jednym z epizodów wystąpiła młoda dziewczyna, chyba w wieku gimnazjalnym, która bardzo chciała zmienić swój pokój, ale totalnie nie umiała utrzymać w nim porządku. I wtedy właśnie rozglądnęłam się po swoim pokoju. Ilość kurzu można byłoby podać w kilogramach, sterty papierów, które już dawno nie był mi potrzebne, okna myte na poprzednie święta wielkanocne i ciężko nawet przez nie spojrzeć. Zdałam sobie sprawę z tego, że tak nie może dłużej być. I zaczęłam sprzątać.

I think, you are curious how one of TV programmes inspired my to make changes. Long time ago I heard from someone that if you have tidiness place, you have tidiness life. But it's obvious that I didn't take it seriously. So, this series is about interior designs, and I really liked ideas showed in a frist epizode I've watched. I decided to watch rest of the series on the internet. One of epizodes concerner a girl who was in middle school, she wanted to changer her room,but she couldn't keep the cleanliness. Then I thoguht about my own room. Alot of dust and enormous amount of paper sheets make me think that I've never clean my room precisely. I couldn't leave it like this so I started to clean up everything.
inspiracje pokój,biurko, Dorota was urządzi
 Zaczęłam sprzątanie od biurka, bo to jest miejsce, przy którym spędzam najwięcej czasu w swoim pokoju. Siedząc tutaj korzystam z komputera, uczę się. Tutaj porządek musi być przede wszystkim. Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach. Ale nie chodzi również o samo sprzątanie. Program "Dorota Was urządzi" zainspirował mnie do tego, żeby moje biurko zaczęło po prostu wyglądać ładniej,żeby chciało mi się przy nim usiąść. Zobaczcie jak takimi drobiazgami, jak nowa lampka, czy kubek na długopisy (który w rzeczywistości jest świecznikiem z IKEI :D) mogą zmienić wygląd zwykłego biurka, a ile radości dają.

I started cleaning my desk, 'cause this is the place, where I spend most of my time. When I sit here I often check some websites on the internet and of course I have to learn here. This is the place where kindness is the most important thing. But it's not only about cleaning. It also should look good. It should be a place you like, you want to spend time, and you feel okay. You can change it only because of buying small things like new box with your pens or lamp. It's not so hard but you will be happier.
inspiracje pokój, biurko, Dorota was urządzi

5 komentarzy:

 1. jaki to model laptopa? :) jestem właśnie na etapie kupowania białego i płaskiego:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieje, ze bedziesz czula sie coraz lepie j:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tym programie, chyba jednak nie oglądam tak dużo tv, jak mi się wydawało. ;) Ale z ciekawości sobie zobaczę. Ostatnio staram się porządkować przestrzeń wokół mnie i utrzymywać dom w porządku w miarę możliwości oczywiście, bo przy dzieciach w minutę robi się chaos.
  Pozdrawiam z Wieliczki (widzę, że z Krakowa jesteś czyli rzut beret ;)

  OdpowiedzUsuń